Klimatyzatory kasetonowe to jednostki typu split, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. To rozwiązanie eliminuje konieczność przeznaczenia określonego miejsca w pomieszczeniu na zainstalowanie wewnętrznej jednostki klimatyzatora. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

Spośród wielu funkcji klimatyzatora kasetonowego na szczególne podkreślenie zasługują:

- ruchome żaluzje pionowe:
dzięki płynnym ruchom kierownic powietrza w pionie bardzo szybko można rozprowadzić chłodne lub ciepłe powietrze w całym pomieszczeniu.

- super wydajność:
nadzwyczajną wydajność klimatyzatorów kasetonowych uzyskano dzięki wykorzystaniu unikalnych połączeń różnorodnych materiałów w konstrukcji wymienników oraz zainstalowaniu najnowocześniejszego typu wentylatora, aby uzyskać dużą wydajność przy cichej pracy klimatyzatora.

- świeże powietrze:
w modelach kasetonowych istnieje możliwość doprowadzenia do klimatyzatora świeżego powietrza; taki układ zastępuje w wielu wypadkach instalację wentylacji mechanicznej.

- dodatkowe nawiewy:
istnieje możliwość podłączenia dodatkowych przewodów rozprowadzających powietrze i nawiewania go do innych pomieszczeń (np. z klimatyzatora zainstalowanego w gabinecie dyrektorskim - dodatkowo do sekretariatu).

- podwójne sterowanie:
dla niektórych klimatyzatorów chłodząco-grzejących sterowniki można montować w dwóch różnych miejscach (np. w sekretariacie i gabinecie dyrektora).

- centralne sterowanie:
możliwe jest podłączenie 16 klimatyzatorów kasetonowych do jednego sterownika; wówczas z jednego miejsca można sterować pracą kilkunastu urządzeń.