Klimatyzatory kanałowe to jednostki typu split, które umożliwiają centralne rozprowadzenie powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza na podstawie średniej wartości temperatur w klimatyzowanych pomieszczeniach. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość dokładnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.

Spośród wielu funkcji klimatyzatora kanałowego na szczególne podkreślenie zasługują:

- super wydajność:
nadzwyczajną wydajność klimatyzatorów kanałowych uzyskano dzięki wykorzystaniu unikalnych połączeń różnorodnych materiałów w konstrukcji wymienników oraz zainstalowaniu najnowocześniejszego typu wentylatora, aby uzyskać dużą wydajność przy cichej pracy klimatyzatora.

- świeże powietrze:
w modelach kanałowych istnieje możliwość doprowadzenia do klimatyzatora dowolnej ilości (nawet 100%) świeżego powietrza; taki układ zastępuje w wielu wypadkach instalację wentylacji mechanicznej.

- dodatkowe nawiewy:
istnieje możliwość podłączenia kilku przewodów rozprowadzających powietrze i nawiewania go do różnych pomieszczeń.

- centralne sterowanie:
możliwe jest podłączenie 16 urządzeń kanałowych do jednego sterownika; wówczas z jednego miejsca można sterować pracą kilkunastu klimatyzatorów.

- podwójne sterowanie:
dla klimatyzatorów kanałowych sterowniki można montować w dwóch różnych miejscach jednocześnie (np. na korytarzu i w gabinecie).